AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "otomasyon"
Otomasyon Rehberi Gazetesi web sitesine nereden ulaştınız?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmişte yayınlanan sayılarına göz atabilirsiniz.

Mikdisplay

Seyad Üyesidir


<
Ana Sayfa

 
  / 2014
 
Haber 15.12.2015 tarihinden bu yana 2318 kez okundu. / 10. SAYI

Makine Tanıtım Grubu, ABD çıkartması yaptı

Makine Tanıtım Grubu (MTG) bu yıl 9-12 Kasım 2015 tarihleri arasında Chicago’da düzenlenen Fabtech fuarına katıldı. MTG; bu yıl 25. kez düzenlenen ve metal işleme, üretim, kaynak ve işleme teknolojilerini konu alan Fabtech Chicago Fuarı’nda ilk kez yer aldı. Son iki yıldır Fabtech'in Meksika'da düzenlenen fuarlarına da katılan MTG böylece, makine sektörü ve lojistik açısından önemli bir merkez olan Chicago’da da Türk makinelerinin gücünü tanıttı. Yaklaşık 40 bin kişinin ziyaret ettiği ve MTG'nin 37 m² standı bulunan fuarda 24 Türk firması yer aldı.

Makine Tanıtım Grubu (MTG); Metal İşleme, Kaynak, Kesme, Bükme Teknolojileri, Boru ve Tüpler gibi konularda en son trendlerin sergilendiği, ABD’nin en büyük üretim teknolojileri etkinliklerinden biri olan Fabtech Chicago fuarına katıldı. 9- 12 Kasım 2015 tarihleri arasında Chicago’da düzenlenen Fabtech fuarında MTG’nin yanı sıra 24 Türk firması da yer aldı.
ABD pazarının, dünya genelinde yaklaşık 200 ülkeye ihracat gerçekleştiren Türk Makine Sektörü’nün önde gelen ihracat noktalarından biri olduğunu belirten Makine Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Erkunt Armağan, ABD’de potansiyel alt sektörlerin ve eyaletlerin belirlenmesine ve buralara yoğunlaşmaya büyük önem verdiklerini ifade etti. Türkiye’nin makine ihracatında ABD'nin Almanya’dan sonra ikinci sırada geldiğini söyleyen Armağan, şunları söyledi: "Her yıl yaklaşık 1 milyar dolar makine ihracatı yaptığımız ABD'ye Ekim ayı itibarıyla ihracatımız, 765 milyon $ oldu. ABD’nin toplam makine ihracatımız içindeki payı yüzde 15’e ulaştı. Almanya'dan sonra ikinci sırada gelen ABD pazarında varlık göstermeye başlamış alt sektörleri güçlendirmeye çalışmak ve sonrasında güçlü olduğumuz halde ABD’de henüz varlık gösteremeyen makine alt sektörlerini teşvik etmek öncelikli hedefimizdir.”
Türk Makine sektörünün stratejik pazarlar arasında konumlandırdığı ABD, makine ihracatında ilk sıraları türbinler ve turbojetler, hidrolik silindirler, tarım makineleri, silah ve mühimmatlar, klimalar ve soğutma makineleri, motorlar ve aksamları, pompa ve kompresörler, inşaat makineleri ve takım tezgâhları oluşturuyor.10. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • Delta Elektronik Taywan'ın iş stratejisine ilişkin güncelleme ve EMEA ve ABD genelinde enerji tasarrufu çözümleri uygulanmasında başarıları.
 • İlk Türkçe CMSE® - Certified Machinery Safety Expert Eğitimi Kasım’da Gerçekleştirildi
 • Schneider Electric Enerji Verimliliği Müdürü Mahmut Dede: “Türkiye, Enerji Verimliliği ile 2030 yılına kadar 2 milyon kişiye istihdam sağlayabilir”
 • Pil ve şarj teknolojisi, Türkiye elektrikli araç pazarının büyümesinin kilidini açacak bir anahtar
 • Dünyanın ilk “akıllı devriyesi” ekin Patrol Ankara’da
 • Mitsubishi Electric, M80 ve M800 serisi CNC kontrol ünitelerinin lansmanını yaptı Yeni seri 2016’da Türkiye’de
 • Güçlü bir bağlantı Stauff, Volz ve Voswinkel şirketleri birlik oluşturuyor
 • Tezmaksan Makina, "Cnc Operatörünün El Kitabı" Projesini Tamamladı.
 • Mitsubishi Electric Elex Konferası’nda e-F@ctory konseptini anlattı
 • Aksa Akrilik, uyguladığı AES Projesi ile yıllık 2 milyon USD tasarruf elde etti
 • Siemens Türkiye’de tramvay fabrikası kuruyor
 • Moog, çalışan en eski Moog servo valfini bulmak için yarışma düzenliyor
 • Sms-Tork Logosunu yeniledi
 • Makine Tanıtım Grubu, ABD çıkartması yaptı
 • Mitsubishi Electric, Türk sanayisinin ve altyapı projelerinin çözüm ortağı olmaya talip • © Copyright 2006 - 2007 otomasyonrehberi.com All Rights Reserved.
  10.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 63 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 1 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 455955 kişi.