AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "otomasyon"
Otomasyon Rehberi Gazetesi web sitesine nereden ulaştınız?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmişte yayınlanan sayılarına göz atabilirsiniz.

Mikdisplay

Seyad Üyesidir


<
Ana Sayfa

 
  / 2014
 
Haber 18.05.2016 tarihinden bu yana 5459 kez okundu. / 10. SAYI

Delta Elektronik Taywan'ın iş stratejisine ilişkin güncelleme ve EMEA ve ABD genelinde enerji tasarrufu çözümleri uygulanmasında başarıları.

Delta Eletronik Taywan firması ile Otomasyon sektörüne surmuş oldukları ürün ve hizmetleriyle ilgili Hannover fuarı/Almanya’ da yapmış olduğumuz Röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

1 – Şirketiniz ve çalışma alanınız hakkında bilgi verebilir misiniz?
Delta 1971 yılında Tayvan’da kuruldu. Şirket Tayvan borsasında işlem görmektedir ve hali hazırda 12 milyar dolarlık piyasaya değerine sahiptir.  Delta, 2002 yılından bu yana bağlama güç kaynağı ve 2006 yılından bu yana fırçasız fan gibi üretimleriyle bilgi işlem sektörünün küresel lideridir. Şirket aynı zamanda endüstriyel otomasyon, bina otomasyonu, telekom gücü, yenilenebilir enerji, elektrikli araç şarjı, otomotiv elektroniği, veri merkezi altyapısı ve görüntüleme çözümleri gibi konularda da liderdir.
Delta 153 satış ofisi, 60 ar-ge merkezi ve38 üretim tesisiyle küresel bir kuruluştur.
Pek çok Delta ürünü,hali hazırda dünya üzerinde tanıtımını yaptığımız “Delta” markası altında pazarlanmaktadır. Tüketici pazarı için iki markamız daha bulunmaktadır. Bunlar, projektörler için Vivitek ve şarj aksesuarları için Innergie’tir.

2.  1971 yılından bu yana şirketinizin başarısının altında yatan faktörler nelerdir?
Delta’nın temel yetkinliği güç elektroniğinde enerji dönüşüm verimliliğidir. Dahası, şirket dünyanın en yüksek enerji dönüşüm verimliliği sağlayan ürünlerini üretmektedir. Bunlar yüzde 96’ya kadar enerji verimliliği sağlayan bağlama güç kaynakları (aynı zamanda dünyanın 80 Plus Titanyum olarak lisanslanan ilk sunucu güç kaynağını geliştirdik),  yüzde 97.5’a kadar verimlilik sağlayan Telekom güç redresörleri, ve yüzde 98.7’ye varan güç verimliliğiyle PV enversörleridir.
Delta, enerji verimliliği alanında kendi yenilikçi yaklaşımlarıyla lider olmanın araştırma ve geliştirmeye yapılan büyük yatırımların sonucu olduğunu biliyor. Şirket, enerji tüketimini azaltmak ve verimliliği arttırmak adına enerji verimliliği sağlayan teknolojiler üretmeye kendini adamış durumdadır. Bu Delta’nın uzun dönemli kurumsal sosyal sorumluluk bağlılığıdır. Aslına bakıldığında, Delta ürünleri ve çözümleri,müşterilerine 17.3B kWh elektrik ve 9.2Mton karbon emisyonundan tasarruf etmelerini sağlamıştır.

3. Piyasaya sürülen ürünler ve piyasa hakkında bilgi alabilir miyiz?
Hannover Messe 2016’da, Delta COP21 Paris Anlaşması tarafından belirlenmiş karbon azaltma trendine uygun yenilikçi teknolojiler sergiliyor. Bunların arasında akıllı üretim için entegre çözümler, bina otomasyonu, yenilenebilir enerji, enerji depolama ve elektrikli araç şarjı geliyor. Delta’nın Entegre Fabrika Kontrol Platformu, daha iyi verim ve esneklik için Delta’nın Endüstriyel Ethernet Yönlendiricileri, PCL’leri, Endüstriyel PC’leri, SCADA sistemleri ve internet bulut hizmeti aracılığıyla “müşteri merkezli” eş zamanlı uzaktan üretim yönetimi süreçlerine  sağlayan akıllı üretim çözümüdür. Diğer endüstriyel otomasyon servisleri için çoklu su pompası kontrol sistemi, gıda ambalajlama, merdivenler için enerji  tasarrufu ve güç kalitesidir.
Delta Hannover Messe 2016’da iki adet yeni EV şarjı tanıtıyor. Bunlardan ilki, CCS-200A,CHAdeMO-125A, Type2-63A ve Type2-32A, yani kısacası tüm EV’leri destekleyen, ve bu sayede 4 aracı aynı anda şarj etme kapasitesine sahip ultra-hızlı 150Kw DC EV şarjı.Yeni piyasaya sürülmüş 25 kW WallboxDC Quick EV Şarjı ile, Delta EV sürücülerine ve sistemlerini geliştirmeyi amaçlıyor. Hızlı şarj özelliklerinin yanı sıra (Nissan Leaf’in 24kWh aküsü %0’dan %80’eyaklaşık 40 dakika içinde şarj edilebilir), sistem çift çıkış ve kurulum ve bakım masraflarını azaltmak adına tak-çıkar modüler güç sistemi mimarisi sunmaktadır. RFID ve mobil uygulama erişimiile,bu EV şarjı EV parkı, filo şarjı ve yerleşik kullanıcı gibi çeşitli ticari uygulamalar için idealdir.

4.  Şirketinizin ar-ge çalışmaları hakkında bilgi alabilir miyiz?
Şirket yıllık gelirinin 5%-6%’sini araştırma ve geliştirme faaliyetlerine ayırmaktadır. Bunlar arasında şirketin Tayvan, Çin, Avrupa, Hindistan, Japonya, Singapur, Tayland ve Amerika’daki ar-ge tesisleri yer almaktadır.
Delta akıllı üretim, bina otomasyonu, IoT, güç elektroniği, biomedikal ekipman gibi yüksek potansiyelli teknolojilere önemli yatırımlar yapmaktadır.

5. Şirketinizi rakiplerinizden ayıran başlıca özellikleriniz nelerdir?
Daha önce de bahsedildiği gibi, güç elektroniğindeki uzmanlığımız ve enerji dönüşümündeki küresel liderliğimiz Delta’yı rakiplerinden ayıran başlıca faktörler. Dahası, Delta farklı alanlarda faaliyet gösteren bir şirket olmakla birlikte geniş çaplı teknolojilerimizi birleştirerek sistem ve çözümler geliştirmekteyiz. Örneğin, Delta’nın enerji verimli çözümlerinin entegrasyonu yeşil binaların yapımında kullanılmaktadır. Bu binalar, ısı, havalandırma ve klima(HVAC) sistemlerinde Delta’nın otomasyon teknolojisini, merdivenler için enerji rejenerasyon teknolojisini, güneş sistemleri için PV enversörlerini ve veri merkezlerindeki enerji ağırlıklı klimaların kullanımını düşüren enerji tasarruflu veri merkezi altyapısını kullanarak enerji tüketimini büyük oranda azaltmaktadırlar (bazı durumlarda bu oran %40’a kadar çıkar). Bunu kanıtlamak için, Delta var olan binaları yeşil bina haline getirdi. 2015 yılında, Delta’nın 12 adet sertifikalı yeşil fabrikaları ve kampus binaları 9.49 M kWh elektrik tasarruf etti ve karbon emisyonlarını 6,240 ton azalttı.
Diğer bir örnek ise Delta’nın küresel sağlayıcısı olduğu telekom güç sektörü. Delta sadece yüzde 97.5’e varan oranlarda enerji verimliliği sağlayan redresörler gibi güç ekipmanları üretmekle kalmıyor, aynı zamanda telekom taşıyıcılarına enerji ve opex tasarrufu sağlayan iç/dış kabin sistemleri, akıllı kontroller ve izleme sistemleri üretmektedir. Bazı durumlarda, telekom taşıyıcılarına verimliliği arttırmak ve fosil yakıt kullanımını azaltmada yardım etmek adına Delta rüzgar ve güneş PV sistemlerini bu telekom sistemlerine entegre etmektedir.

6. Şirketinizin Türkiye’deki girişimleri ve pazar hakkındaki beklentileriyle ilgili görüşleriniz nelerdir?
Türkiye’de Delta enerji tasarrufu sağlayan çözüm ve ürünlerini tanıtmaya devam etmektedir. Endüstriyel otomasyon, PV envertörleri, telekom gücü ve UPS teknolojisi gibi çözümler Türk girişimcilere enerji tüketimini düşürme, verimliliği arttırma ve daha çevreci operasyonlar yürütme konularında katkı sağlamaktadır. Türkiye’nin Delta açısından önümüzdeki yıllarda büyük öneme sahip bir pazar olacağından eminiz ve bu yüzden çalışmalarımızı genişletmek istiyoruz.

7. Şirketinizin 2016 yılına ilişkin amaç ve stratejileri nelerdir?
Delta şu anda varlığını küresel anlamda genişletmeye ve enerji tasarruflu teknoloji ve çözümlerini konuşlandırmaya odaklanmış durumdadır. Bu sebeple, dünya çapındaki ortaklarımız ve sistem partnerlerimizle ilişkilerimizi güçlendirmekte, aynı zamanda onları ve müşterilerimizi destekleyecek gerekli altyapıyı oluşturmaktayız. Bu tür bir genişleme şu an Çin ve AOF (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgelerinde devam etmektedir. Örneğin, AOF bölgesinde endüstriyel otomasyon için , 55 ülkeden 64 ortakla 9 şube açtık.
2016 yılında, sadece küresel genişlemeyi değil, aynı zamanda teknoloji liderliğini de sürdürmek adına, Delta aynı zamanda birleşme ve satın almalara yoğunlaşmış durumdadır.  10. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • Delta Elektronik Taywan'ın iş stratejisine ilişkin güncelleme ve EMEA ve ABD genelinde enerji tasarrufu çözümleri uygulanmasında başarıları.
 • İlk Türkçe CMSE® - Certified Machinery Safety Expert Eğitimi Kasım’da Gerçekleştirildi
 • Schneider Electric Enerji Verimliliği Müdürü Mahmut Dede: “Türkiye, Enerji Verimliliği ile 2030 yılına kadar 2 milyon kişiye istihdam sağlayabilir”
 • Pil ve şarj teknolojisi, Türkiye elektrikli araç pazarının büyümesinin kilidini açacak bir anahtar
 • Dünyanın ilk “akıllı devriyesi” ekin Patrol Ankara’da
 • Mitsubishi Electric, M80 ve M800 serisi CNC kontrol ünitelerinin lansmanını yaptı Yeni seri 2016’da Türkiye’de
 • Güçlü bir bağlantı Stauff, Volz ve Voswinkel şirketleri birlik oluşturuyor
 • Tezmaksan Makina, "Cnc Operatörünün El Kitabı" Projesini Tamamladı.
 • Mitsubishi Electric Elex Konferası’nda e-F@ctory konseptini anlattı
 • Aksa Akrilik, uyguladığı AES Projesi ile yıllık 2 milyon USD tasarruf elde etti
 • Siemens Türkiye’de tramvay fabrikası kuruyor
 • Moog, çalışan en eski Moog servo valfini bulmak için yarışma düzenliyor
 • Sms-Tork Logosunu yeniledi
 • Makine Tanıtım Grubu, ABD çıkartması yaptı
 • Mitsubishi Electric, Türk sanayisinin ve altyapı projelerinin çözüm ortağı olmaya talip • © Copyright 2006 - 2007 otomasyonrehberi.com All Rights Reserved.
  10.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 103 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 3 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 484061 kişi.