AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "otomasyon"
Otomasyon Rehberi Gazetesi web sitesine nereden ulaştınız?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmişte yayınlanan sayılarına göz atabilirsiniz.

Mikdisplay

Seyad Üyesidir


<
Ana Sayfa

 
  / 2014
 
Haber 15.12.2015 tarihinden bu yana 5522 kez okundu. / 10. SAYI

Dünyanın ilk “akıllı devriyesi” ekin Patrol Ankara’da

ekin Technology, 12-14 Kasım tarihinde Ankara Congressium (ATO) kongre ve fuar merkezinde düzenlenen “6. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi”nde tanıttığı ürünlerle dikkat çekti.
İçişleri Bakanı Selami Altınok, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin’in de ziyaret ettiği ekin Technology standında yer alan dünyanın ilk akıllı devriyesi ‘ekin Patrol’ ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.
Geliştirdiği akıllı kent ve trafik sistemleri ile hem dünya hem de Türkiye liginde önemli bir oyuncu haline geldiğini bir kez daha kanıtlayan ekin Technology, başarısını 6. Karayolu Trafik Güvenliği ve Sempozyumu’nda bir kez daha kanıtladı.
T.C. İçişleri Bakanlığı, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve bu yıl 6.sı düzenlenen “Trafik ve Güvenlik Sempozyumu” ve “2. Uluslararası Katılımlı Avrasya Güvenlik ve Trafik Fuarı”nın açılışını İçişleri Bakanı Selami Altınok ve Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin yaptı. “Trafik ve Trafik Güvenliği”, “Kamu Güvenliği” ve “Güvenli Şehirler” olmak üzere 3 ana konu etrafında şekillenen organizasyona birçok Büyükşehir Belediyesi, yurtiçi ve yurtdışından satın alma heyetleri, emniyet ve karayolları üst düzey personelleri katıldı.

ekin Patrol fuarın gözdesi oldu!
Fuarda ekin Safe Tower, ekin Plate Scanner, Micro Plate ve ekin Yüz Tanıma Sistemleri ürünlerini tanıtan ekin Technology, özellikle dünyanın ilk akıllı devriyesi olarak polis araçlarında yeni bir dönem başlatan ekin Patrol ile fuarın gözdesi olmayı başardı. Yazılımı ve tasarımı tamamen ekin Technology ürünü olan dünyanın ilk akıllı devriyesi ekin Patrol, hareket halindeyken de trafikte tüm araçların hızlarını ve plakalarını okuyarak ihlalleri takip edebiliyor.
ekin Technology Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin, akıllı trafik ve akıllı şehir sistemleri kurmak amacıyla yaptıkları özverili çalışmaların beğeni kazanmasından ve almış olduğu olumlu yorumlardan memnuniyet duyduklarını belirtti.
Türkiye’de ve birçok dünya şehrinde, başarılı projelere imza attıklarını söyleyen Akif Ekin, “Tamamen ekin Technology ürünü olan dünyanın ilk akıllı devriyesi ekin Patrol ile 2014 yılında Dünya Teknoloji Ödülleri’nde Google Glass, LinkedIn gibi firmalarla birlikte ilk 5 finalist arasında yer almıştık. Ürünü deneyen yerli ve yabancı polislerden aldığımız geri bildirim de başarımızı daha üst bir noktaya taşıdı. Bu yıl, Azerbaycan’dan, Birleşik Arap Emirlikleri’nden yüzlerce ekin Patrol siparişi aldık ve teslimlerini gerçekleştiriyoruz. Amerika’da da büyük beğeni toplayan ürün için talepler almaya başladık. 2015’te Türkiye’nin yerli sermaye ile en çok bilişim ihracatı yapan firması olduk*. Ankara’daki fuarda da büyük ilgi görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gördüğümüz ilgi bizleri daha büyük başarılara ulaşmamız için motive ediyor. Bu motivasyonla çalışmalarımızı sürdüreceğiz ve başarımızı farklı coğrafyalara taşıyarak büyümeye devam edeceğiz.” dedi.
*2014 verileri ile hazırlanan ve 2015’te açıklanan sonuçlara göre.10. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • Delta Elektronik Taywan'ın iş stratejisine ilişkin güncelleme ve EMEA ve ABD genelinde enerji tasarrufu çözümleri uygulanmasında başarıları.
 • İlk Türkçe CMSE® - Certified Machinery Safety Expert Eğitimi Kasım’da Gerçekleştirildi
 • Schneider Electric Enerji Verimliliği Müdürü Mahmut Dede: “Türkiye, Enerji Verimliliği ile 2030 yılına kadar 2 milyon kişiye istihdam sağlayabilir”
 • Pil ve şarj teknolojisi, Türkiye elektrikli araç pazarının büyümesinin kilidini açacak bir anahtar
 • Dünyanın ilk “akıllı devriyesi” ekin Patrol Ankara’da
 • Mitsubishi Electric, M80 ve M800 serisi CNC kontrol ünitelerinin lansmanını yaptı Yeni seri 2016’da Türkiye’de
 • Güçlü bir bağlantı Stauff, Volz ve Voswinkel şirketleri birlik oluşturuyor
 • Tezmaksan Makina, "Cnc Operatörünün El Kitabı" Projesini Tamamladı.
 • Mitsubishi Electric Elex Konferası’nda e-F@ctory konseptini anlattı
 • Aksa Akrilik, uyguladığı AES Projesi ile yıllık 2 milyon USD tasarruf elde etti
 • Siemens Türkiye’de tramvay fabrikası kuruyor
 • Moog, çalışan en eski Moog servo valfini bulmak için yarışma düzenliyor
 • Sms-Tork Logosunu yeniledi
 • Makine Tanıtım Grubu, ABD çıkartması yaptı
 • Mitsubishi Electric, Türk sanayisinin ve altyapı projelerinin çözüm ortağı olmaya talip • © Copyright 2006 - 2007 otomasyonrehberi.com All Rights Reserved.
  10.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 104 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 2 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 484062 kişi.