AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "otomasyon"
Otomasyon Rehberi Gazetesi web sitesine nereden ulaştınız?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmişte yayınlanan sayılarına göz atabilirsiniz.

Mikdisplay

Seyad Üyesidir


<
Ana Sayfa

 
  / 2014
 
Haber 15.12.2015 tarihinden bu yana 5586 kez okundu. / 10. SAYI

Güçlü bir bağlantı Stauff, Volz ve Voswinkel şirketleri birlik oluşturuyor

Stauff, Volz ve Voswinkel, uzun vadeli bir iş birliği temelinde oluşturdukları şirketler birliğini duyurmaktan memnuniyet duyar. 2012 yılında Stauff grubunun Volz’a ortak olmasıyla temelleri atılan bu iş birliği, bu yılın nisan ayında Voswinkel şirketinin satın alınmasıyla pekişti. Üç ortağın da ortaklaşa belirledikleri hedef, hidrolik boru ve hortum tesisatları için beğeniye sunulan çelik ve paslanmaz çelik ürünleri daha da geliştirmek, birbirlerine uyumlu hâle getirmek ve istenildiğinde montaja hazır setler şeklinde sunabilmektir.

Tek bileşenden komple sisteme
Stauff grubunun genel müdürü Jörg Deutz, bu iş birliği ile amaçlanan hedefi, “Bağlantı teknolojilerini hep beraber daha ileri seviyelere taşıyabilmek amacıyla, bu iş birliği çerçevesinde tüm becerilerimizi birleştiriyoruz” sözleriyle dile getirdi. “Hedefimiz, hidrolik tesisatları için geliştirilen tüm bileşenleri kapsamlı biçimde birbirlerine uyumlu hâle getirmek. Bu, müşterilerimiz için daha kolay bir montaj süreci, işletme sırasında daha fazla güvenlik ve bunlara paralel olarak belirgin oranda daha az bakım yükü anlamına gelmekte.” Voswinkel GmbH’nın genel müdürü Heinz Werner Strömer, düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Çeşitli tedarikçilerden edindikleri bileşenler ile çalışan müşteriler, oluşturdukları tesisatın güvenliğinden kendileri sorumlu olmak durumunda kalır. Boru ve hortum tesisatlarına yönelik bağlantı elemanları üretiminde önde gelen üç uzmanı buluşturduğumuz bu iş birliği ise, bağlantı teknolojilerinde müşterilere sızdırmazlık garantisi verebilmektedir.”

Üretimde uzman, inovasyonda güçlü
Volz grubunun ortağı ve genel müdürü Dr. Christoph Fleig, görüşünü “Üç üreticinin mühendislik, deneyim ve uzmanlık birikimi birleştiğinde, muazzam bir inovasyon potansiyeli doğar” şeklinde dile getirdi. “Bunun bir örneği, birlikte geliştirdiğimiz ve üretimi büyük ölçüde Deilingen’de gerçekleşen Stauff Connect çelik boru bağlantıları programında görülmektedir. Yeni hedefimiz ise, paslanmaz çelik bağlantı teknolojilerini hep beraber daha ileri seviyelere taşıyabilmektir.”
Voswinkel GmbH, Stauff grubu tarafından satın alınmalarını “talihli bir gelişme” olarak görmektedir. Heinz-Werner Strömer, bunun nedenini “Yaptığımız yaklaşık 40 milyon euroluk ciro ile çok iyi bir durumda olabiliriz; ancak, uzun vadede rekabetçiliğimizi koruyabilmemiz için uluslararası pazara ciddi yatırımlar yapmamız gerekecekti” sözleriyle açıkladı. “Şimdi ise, Staff grubunun uluslararası satış ağına bir anda erişim sahibi olabildik.” Stauff grubunun dünyanın dört bir yanından gelen çalışanları, bu yılın nisan ayı itibarıyla Almanya’daki Voswinkel tesisinde eğitim görmeye ve ürün uzmanı olarak yetiştirilmeye başlamış bulunuyor.
Jörg Deutz, iş birliğinde bulunan her şirketin güçlü olduğu yanlarının korunmasına ve değerlendirilmesine büyük önem veriyor: “Bizim stratejik düşünme anlayışımız, büyük holdinglerin şirket satın alma politikaları karşısında bu noktada farklılık gösteriyor. Bizim için önemli olan şey, bağlantı teknolojilerinin daha da geliştirilmesi ve güçlü ortakların sahip oldukları kendilerine özgü becerilerin bir araya getirilmesidir.” Christoph Fleig: “Stauff, Volz ve Voswinkel arasındaki ‘kimya’ da uyuşuyor. Üç şirket de dünyanın dört bir yanındaki çalışanlarını her zaman ön planda tutar. İnsana değer veren bu tarz bir şirket kültürün devamlı olarak yaşatılması, inovatif düşünebilmenin kanımızca en önemli şartıdır.” Üç ortağın da ortak amacı, bu iş birliğinin barındırdığı inovatif güçten faydalanarak, bağlantı bileşenlerinden yola çıkıp sızdırmazlık garantisi veren komple bağlantı sistemlerine adım atmaktır. “Büyük bir holding için küçük bir ayrıntı olan parçalar, bizim en büyük tutkumuzdur!”10. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • Delta Elektronik Taywan'ın iş stratejisine ilişkin güncelleme ve EMEA ve ABD genelinde enerji tasarrufu çözümleri uygulanmasında başarıları.
 • İlk Türkçe CMSE® - Certified Machinery Safety Expert Eğitimi Kasım’da Gerçekleştirildi
 • Schneider Electric Enerji Verimliliği Müdürü Mahmut Dede: “Türkiye, Enerji Verimliliği ile 2030 yılına kadar 2 milyon kişiye istihdam sağlayabilir”
 • Pil ve şarj teknolojisi, Türkiye elektrikli araç pazarının büyümesinin kilidini açacak bir anahtar
 • Dünyanın ilk “akıllı devriyesi” ekin Patrol Ankara’da
 • Mitsubishi Electric, M80 ve M800 serisi CNC kontrol ünitelerinin lansmanını yaptı Yeni seri 2016’da Türkiye’de
 • Güçlü bir bağlantı Stauff, Volz ve Voswinkel şirketleri birlik oluşturuyor
 • Tezmaksan Makina, "Cnc Operatörünün El Kitabı" Projesini Tamamladı.
 • Mitsubishi Electric Elex Konferası’nda e-F@ctory konseptini anlattı
 • Aksa Akrilik, uyguladığı AES Projesi ile yıllık 2 milyon USD tasarruf elde etti
 • Siemens Türkiye’de tramvay fabrikası kuruyor
 • Moog, çalışan en eski Moog servo valfini bulmak için yarışma düzenliyor
 • Sms-Tork Logosunu yeniledi
 • Makine Tanıtım Grubu, ABD çıkartması yaptı
 • Mitsubishi Electric, Türk sanayisinin ve altyapı projelerinin çözüm ortağı olmaya talip • © Copyright 2006 - 2007 otomasyonrehberi.com All Rights Reserved.
  10.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 102 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 3 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 484060 kişi.